aktualizováno 23. 6. 2016

Cenu města získal první porevoluční starosta Jan Vondrouš

aktualizováno 23. 6. 2016

O udělení Ceny města Český Krumlov za rok 2015 rozhodli zastupitelé města na svém dubnovém zasedání. Ocenění získal Jan Vondrouš za klíčový podíl na směřování a rozvoji města po roce 1989 v roli prvního polistopadového starosty a za mimořádný osobní podíl na vzniku a realizaci nejvýznamnějšího novodobého projektu města - obnovy a znovuoživení komplexu českokrumlovských klášterů.

„Vážím si jeho odvahy, se kterou se po listopadu 1989 společně se zastupiteli pustil do správy města. Ačkoli byl tehdy nováčkem v oblasti správy města a nakládání s majetkem, položil pevné základy pro další rozvoj a budoucnost Českého Krumlova. Cením si jeho moudrých rozhodnutí," sdělil starosta Dalibor Carda při slavnostním předávání ocenění, které se uskutečnilo 9. června 2016 v Synagoze Český Krumlov.

„Ocenění si velmi vážím, je to uznání dlouhodobější práce, kterou jsem pro město vykonal, nicméně patří mnoha lidem, chápu ho jako kolektivní záležitost. Patří i mým rodičům, bez kterých bych tu nebyl, mojí manželce, která se starala o rodinu, když já jsem pracoval s plným nasazením pro město, a pak jsem měl celou řadu výborných spolupracovníků, o které jsem se mohl opřít, a i jim cena patří," uvedl při přebírání Jan Vondrouš.

Slavnostní večer zpestřil koncert vokálního kvartetu Yellow Sisters, který byl věnován pracovníkům pomáhajících profesí jako poděkování za jejich obětavou práci a odbornou péči.

„Pracovní pozice pracovníků pomáhajících profesí představují náročné povolání, které si také plně zaslouží své "ocenění". Bez jejich odborné pomoci a péče, profesionálního přístupu a dlouholetých zkušeností by byl život ve městě morálně chudší a pro mnohé složitější. Proto jsme se rozhodli na večerní koncert pozvat právě zaměstnance organizací, které ve zmíněné oblasti na Českokrumlovsku působí a jménem města Český Krumlov jim tímto vyjádřit uznání," doplnil místostarosta Josef Hermann.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: