aktualizováno 9. 5. 2016

Ukliďme Krumlov 2016

aktualizováno 9. 5. 2016

Ani nepříznivá předpověď počasí neodradila cca 60 statečných, kteří místo víkendového domácího programu zvolili v sobotu 16. dubna 2016 fyzickou námahu, pot a mnohdy téměř i slzy (při údivu nad „výkony" některých spoluobčanů).

Naštěstí si organizátoři vymodlili skvělé počasí, a tak nebyl pohyb, často ve velmi nepřístupných lokalitách, dále komplikován kluzkým povrchem.

Po nezbytném proškolení o možných rizicích úklidu vyrazily jednotlivé skupiny na vytipovaná místa. Po velmi krátké době se zásobovací jednotky dostaly do časového presu - požadavky na pytle i na přesun pracantů na nová místa se hromadily. Pracovní čety nasadily neuvěřitelné tempo a zvládly mnohem víc lokalit, než organizátoři doufali.

Poslední parta nadšenců končila po druhé hodině odpolední. Pět hodin v předklonu či na kolenou je skutečně výkon hodný mimořádného uznání.

Jmenný seznam psát není třeba, ale dovolím si osobní poznámku, související s osazenstvem akce: radost a naději ve mne vyvolala účast malých dětí a dorostenců (právě oni mohou ovlivnit přístup ostatních mladých a tedy jejich budoucí životní hodnotový standard), akce se účastnila celá čtvrtina městského zastupitelstva (často slýchám kritiku na jejich nulový aktivní zájem o dění ve městě).

Dalším milým zjištěním je pak (ve srovnání s loňským rokem) výrazný úbytek injekčních stříkaček, snad i v této oblasti se blýská na lepší časy.

Závěrem zajímavé číslo - celkem bylo odvezeno cca 3 200 kg odpadu. Všem aktivním patří upřímné díky, na ostatní se těšíme příští rok...

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: