aktualizováno 16. 3. 2016

Mapy Českého Krumlova dostupné snadno a rychle

aktualizováno 16. 3. 2016

Město Český Krumlov začátkem března spustilo na svých webových stránkách nový geoportál, na kterém publikuje mapové aplikace jako např. katastrální mapu, mapu pro občany a podnikatele, turistickou mapu, územní a regulační plány, ale také přehled památek či veřejného osvětlení. Obyvatelé města na portálu naleznou i mapovou aplikaci pro hlášení závad a nedostatků. Většina mapových aplikací je vytvořena pomocí moderních technologií, které mimo jiné umožňují korektní zobrazení i na mobilních zařízeních.

„Naším hlavním cílem v tomto projektu bylo především zpřehlednění výstupů publikovaných z geografického informačního systému města a zefektivnění činností při správě a výdeji geodat, včetně snahy o co nejmenší administrativu. Zároveň chceme v souladu s principy otevřeného města zpřístupňovat veřejnosti co nejvíce mapových aplikací, geodat a služeb. To se nám podařilo a můžeme tak u nového portálu oprávněně používat pojmenování geoportál ve smyslu komplexního nástroje, nikoliv jen jedné mapové aplikace," uvedl Jan Lippl, vedoucí oddělení ICT.

Prostřednictvím nového geoportálu je také možné přímo stahovat geodata, která jsou poskytována v režimu tzv. otevřených dat (OpenData). V katalogu je možné vyhledávat v metadatech („datech o datech"), jednoduše lze požádat o výdej geodat, u kterých licenční podmínky nedovolují jejich přímé poskytnutí, včetně možnosti výběru preferovaného formátu dat, určení zájmové oblasti a následného stažení balíčku dat. Registrovaným uživatelům a zaměstnancům městského úřadu jsou navíc zpřístupněny další nástroje a funkce.

„Tímto krokem se podařil další projekt modernizace technologií v poskytování veřejných služeb, příležitostí pro další rozvoj je ovšem víc než dost a budeme se tak snažit celé řešení dále vylepšovat," uvedl tajemník městského úřadu Radim Rouče.

Geoportál je dostupný na adrese http://geoportal.ckrumlov.cz

Logo dotace IOP - kvalita života

Projekt "Konsolidace IT infrastruktury a rozvoj služeb TC ORP Český Krumlov", reg. č. CZ.1.06/2.1.00/22.09442 byl spolufinancován z Integrovaného operačního programu

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: