aktualizováno 20. 5. 2011

Město získalo stavební povolení na část prací v projektu revitalizace areálu klášterů

aktualizováno 20.05.2011

V polovině měsíce května získalo město Český Krumlov dvě stavební povolení v projektu revitalizace areálu klášterů. Jedno na stavební úpravy a udržovací práce v areálu bývalého kláštera minoritů a druhé na 1. etapu stavebních úprav v konventu areálu bývalého kláštera klarisek. Dokumentaci k stavebnímu povolení ve středu 18. května 2011 osobně odvezli na Ministerstvo kultury koordinátor projektu Jan Vondrouš, metodik projektu Ondřej Hubáček a vedoucí oddělení IOP Martina Knězková. Městu Český Krumlov se tak podařilo dodržet jednu ze stěžejních podmínek pro přidělení dotace z Integrovaného operačního programu, kdy do 31. května 2011 muselo získat stavební povolení alespoň na část areálu.

„Obě stavební povolení jsou odevzdána na Ministerstvo kultury a my teď čekáme na jejich vyjádření. S průběhem prací jsem jako starosta města spokojen. Podařilo se nám získat stavební povolení dokonce jedenáct dní před stanoveným termínem. Rád bych poděkoval celému týmu, který se podílí na přípravě tohoto rozsáhlého projektu. Podařilo se udělat velký kus práce a proměnit zhruba pětiměsíční skluz v jedenáctidenní náskok. Teď počkáme na dodělání projektových podkladů pro zbývající část komplexu a můžeme přistoupit do další fáze, jíž bude příprava výběrových řízení na dodavatele stavby," sdělil starosta města a předseda řídícího výboru projektu Dalibor Carda.

V současné době probíhá projektování a přípravné práce pro získání stavebního povolení na zbývající část komplexu klášterů - objekt hospodářského dvora kláštera klarisek. Projekční kanceláře budou zpracovávat ještě dokumentace k provedení stavby. Po projednání těchto dokumentací vypíše město Český Krumlov veřejné zakázky na dodavatele stavebních prací. V prosinci letošního roku by měl být vybrán zhotovitel stavby a rekonstrukce by měla začít v lednu 2012. Plánované ukončení je v dubnu 2014. Od 1. května 2014 by v areálu klášterů měli zahájit činnost partneři projektu.

www.ckrumlov.cz/klastery

Projekt "Revitalizace areálu klášterů Český Krumlov" číslo CZ.1.06/5.1.00/01.06132 je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj, Integrovaného operačního programu. 

Šance pro Váš rozvoj.

Logo IOP - Ministerstvo kultury

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: