aktualizováno 5. 10. 2010

Požární řád města Český Krumlov

aktualizováno 30.09.2010

Zastupitelstvo města Český Krumlov vydalo na svém zářijovém jednání obecně závaznou vyhlášku č. 2/2010 - Požární řád města Český Krumlov. Město reaguje na vznik nových okolností a snaží se eliminovat rizika vzniku požáru. Nová vyhláška nahrazuje vyhlášku č. 13/2006 o požárním řádu města Český Krumlov. Aktualizovaná norma přehledně informuje o požární ochraně města Český Krumlov a zajišťuje požární ochranu, bezpečnost zdraví a majetku občanů města. Vyhláška bude účinná od 12. října 2010.

"Od roku 2006, kdy byla vydána původní vyhláška o požárním řádu města, se objevily nové zdroje vzniku požáru a nové způsoby používání hořlavých materiálů při různých veřejných akcích. Jedná se například o lampiony štěstí nebo o plyny podporující hoření. Čtyři roky stará vyhláška byla již zastaralá, protože nereflektovala možná nebezpečí," doplnil vedoucí Odboru vnitřních věcí Městského úřadu Český Krumlov Antonín Čupera. 

Aktualizovaná vyhláška vymezuje činnosti osob pověřených zabezpečováním požární ochrany ve městě, podmínky požární bezpečnosti při činnostech, v objektech nebo v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru se zřetelem na místní situaci, stanovuje způsob nepřetržitého zabezpečení požární ochrany. Ve vyhlášce je vymezen i rozsah působnosti jednotky sboru dobrovolných hasičů města, přehled o zdrojích vody pro hašení požárů a  podmínky jejich trvalé použitelnosti, seznam ohlašoven požárů nebo způsob vyhlášení požárů. 

Požární řád obce je vydáván podle zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů. 

Dokumenty

OZV č. 2/2010 - Požární řád města Český Krumlov(332 kB,*.pdf)

Na koho se obrátit?

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Ing. Vendula Roučová
Odbor / oddělení: OVV
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: vendula.roucova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 200

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Související odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: