aktualizováno 12. 5. 2010

Den vítězství v Českém Krumlově

aktualizováno 07.05.2010

Pietní akt u příležitosti konce 2. světové války se konal dnes od 10 hodin na náměstí Svornosti. Starosta města Český Krumlov Luboš Jedlička a senátor Parlamentu České republiky za Českokrumlovsko Tomáš Jirsa pověsili kytici na pamětní desku na Hotelu Old Inn. Vzpomínkové události se zúčastnili i zástupci Vlastenecko-dobročinné sdružené obce baráčníků Vitoraz Český Krumlov, Sdružení vojensky rehabilitovaných, Svazu pomocných technických praporů České republiky nebo Senior klubu Rozvoj Český Krumlov a českokrumlovští občané. Památku obětí uctilo hymnou České republiky i vystoupení pěveckého sboru českokrumlovského gymnázia Vaganti pod vedením sbormistryně Šárky Kodýmové.

"Již 65. let nezasáhl naši zemi válečný konflikt. Není to ale samozřejmostí, tohoto stavu si musíme vážit a usilovat o to, aby se podobné tragédie již neopakovaly. Jsem rád, že jsme se dnes v hojném počtu sešli a uctili památku obětí druhé světové války, statečnost válečných veteránů a vzpomenuli na den vítězství," sdělil starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička. 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: