aktualizováno 7. 4. 2010

Vyhlášen sedmnáctý ročník Ceny města Český Krumlov

aktualizováno 07.04.2010

Rada města Český Krumlov vyhlásila včera výzvu k nominaci na udělení Ceny města Český Krumlov za rok 2009. Do 30. dubna 2010 do 12 hodin můžou zájemci nominovat své favority na její udělení. Toto ocenění je určeno fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odráží přínos k rozvoji či prezentaci města, k obohacení života jeho obyvatel především v činnosti kulturní a umělecké, podnikatelské, sociální nebo sportovní. Cena města Český Krumlov může být rovněž morální odměnou za soustavnou činnost vyvíjenou v těchto oblastech.

Nominaci na udělení Ceny města Český Krumlov je nutné podat písemně na podatelnu Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439, 381 01 Český Krumlov nebo adresovat na oddělení kancelář starosty, náměstí Svornosti 1, 381 01 Český Krumlov. Nominaci je možné zaslat prostřednictvím hlasovacího formuláře na webových stránkách www.ckrumlov.cz/cenamesta  popřípadě zaslat e-mailem na adresu kancelar.starosty@mu.ckrumlov.cz.

V nominaci na udělení ceny musí být uvedeno jméno a adresa kandidáta, zdůvodnění návrhu a jméno a adresa navrhovatele. Z důvodu neuvedení některých údajů může být nominace považována za neplatnou. Z nominace jsou vyloučeni členové zastupitelstva a zaměstnanci města i městem řízených či ovládaných subjektů za činnost, kterou vykonávají v rámci svých pracovních povinností.

Po projednání nominací a navržení kandidátů radou města budou rozhodovat o udělení ceny zastupitelé na jednání 27. května 2010. Veřejné předání Ceny města Český Krumlov za rok 2009 se uskuteční 10. června 2010 od 18 hodin v Hotelu Růže.

Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Českého Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 (včetně) byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr - poté jedna, ale může jí získat více subjektů.

Cena města za rok 2008 byla udělena

MUDr. Alexandru Jegorovovi, CSc.

za jeho profesní činnost v oboru chirurgie a traumatologie, ve které je uznávaným odborníkem a soudním znalcem, jakož i za hlubokou znalost dalších oborů (mykologie, astrofyzika, fytologie, stavba lodí a další), o kterou se prostřednictvím přednášek, besed a publikační činnosti dělí se spoluobčany. MUDr. Jegorov je zároveň dlouholetým instruktorem Vodní záchranné služby, která je začleněna jako zvláštní útvar Českého červeného kříže.

Celkem bylo v 16 ročnících uděleno 55 cen.

Nominujte své favority na www.ckrumlov.cz/cenamesta

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: