aktualizováno 3. 2. 2010

Místa utrpení, smrti a hrdinství

aktualizováno 3. února 2010

Včera byla ve foyer Městského úřadu Český Krumlov zahájena výstava Místa utrpení, smrti a hrdinství. Výstavu slavnostně otevřela místostarostka města Český Krumlov Jitka Zikmundová, která nad projektem převzala záštitu. "Člověk těžko hledá slova pro vyjádření pocitů, když je konfrontován s jednou z největších tragédií v lidských dějinách. Miliony obětí holocaustu si zasluhují naši úctu a rozhodně bychom na ně neměli nikdy zapomenout. Proto patří můj velký dík organizátorům výstavy, která nám připomíná, že k podobné tragédii už nikdy nesmí dojít," vyjádřila se Jitka Zikmundová.

Vernisáže se zúčastnila také kurátorka výstavy Olga Zárubová, která doplnila: "Jsem ráda, že od svého zahájení v roce 2005 výstava navštívila už více než 30 měst v České republice a všude se setkala s velkým zájmem."

Hostem vernisáže byl i další z iniciátorů výstavy Asaf Auerbach. V roce 1930 se jako dvouletý přestěhoval s rodiči do Československa z tehdejší Palestiny. Jisté smrti v koncentračním táboře unikl jako jedno z tzv. "Wintonových dětí", které byly z okupovaného Československa převezeny do Anglie. V současné době doprovází výstavu přednáškami pro školní mládež. "Hlavně pro mladé lidi je důležité, aby věděli, čeho je schopná ideologie, která si dnes v podobě neonacistických hnutí opět získává popularitu," sdělil Auerbach.

Výstava, která vznikla podle knihy Oty Krause Továrna na smrt, potrvá v budově Městské úřadu Český Krumlov do konce března 2010. Přístupná je zdarma v otvírací době úřadu: pondělí a středa 7.30 - 17.00 hodin, úterý a čtvrtek 07.30 - 15.30 hodin, pátek 07.30 - 13.00 hodin.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: