aktualizováno 10. 12. 2009

Třetí adventní víkend v Českém Krumlově

10. prosince 2009

Zahájení charitativních bleších trhů a koncert pro dětský domov, oslava svátku svaté Lucie, adventní koncert Krumlovského komorního orchestru, pohádka Vánoce za časů našich prababiček nebo Ježíškův poštovní úřad u zlatého anděla - to jsou lákadla třetího adventního víkendu v Českém Krumlově. Předposlední víkend před Vánoci bude v Českém Krumlově zejména v duchu hudby a několika koncertů, charitativní akce a Ježíškovy pošty na náměstí Svornosti. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Sobota 12. prosince od 16 hodin, Na Ostrově
Od svaté Lucie ke Svaté noci

Oživení zapomenutých zvyků a připomenutí svátku netradičního patrona si v českokrumlovském adventním programu pomalu nachází své místo. Stejně jako vloni bude malý happening a průvod městem spojen s oslavou svátku svaté Lucie. „Stejně jako vloni bude občanské sdružení Společenství Kalamandra ve spolupráci s Městským divadlem organizovat tento happening. Během něj nejen umělci, ale širší veřejnost vytvoří atypický plstěný obraz, který bude zapřažen na válci za koněm a vláčen po městě. Originální umělecké dílo pak bude vysušeno a zarámováno," dodal ředitel Městského divadla Jan Vozábal.

Sobota 12. prosince - středa 23. prosince, 10 - 19 hodin
Charitativní bleší trh v Travellers´hostel

V sobotu 12. Prosince bude zahájen bleší trh v Travellers´hostelu. Od 1 listopadu je v recepci hostelu pořádána sbírka nepotřebných věcí a příspěvků. Příspěvky od dárců včetně nových autorských výrobků místních i vzdálených tvůrců budou prodávány do 23. prosince. Výtěžek sbírky a výtěžek z prodeje bude opět věnován Dětskému domovu v Horní Plané. Za předchozí dva ročníky akce bylo vybráno celkem 102 tisíc Kč. Bližší informace na 380 711 345, 731 564 144 nebo krumlov@travellers.cz.

Sobota 12. prosince, 17 hodin
Charitativní koncert ve prospěch Dětského domova v Horní Plané

Sbírku pro Dětský domov v Horní Plané a burzu věcí z blešího trhu doplní charitativní koncert v Travellers‘ hostelu.

Neděle 13. prosince, 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle

Studio dell´arte České Budějovice: Vánoce za časů našich prababiček aneb Jak se v Čechách strašívalo.

Předvánoční čas byl odedávna nejtajemnějším obdobím roku, opředeným starými pohanskými zvyky a pověrami. Z těchto starých obyčejů dnes známe už jen zlomek. A některé z nich si trochu připomeneme a oživíme. Režie: K. Melenová, výprava: T. Halama, kostýmy: K. Melenová, hudba: L. van Beethoven, loutky: M. Dordová, K. Melenová. Hrají, zpívají a improvizují: Stanislava Kočvarová a Sylva Malinková. Délka představení cca 60 minut, vstupné: 50 Kč

Neděle 13. prosince, 15 - 17 hodin, od 17 hodin Ježíškova pošta
Ježíškův poštovní úřad u Zlatého anděla, Ježíškova pošta

I v letošním roce můžete zaslat dopis Ježíškovi prostřednictvím vánočních pošťáků pana Kolbaby a pana Zimy. Chcete zjistit, co si zpívají pošťáci o Vánocích, mají na úřadě také stromeček a dávají si dárky? Existuje tajemné osazenstvo poštovního úřadu, a jak si krátí čas do příchodu Vánoc? Funguje videoprojektor i v třeskuté zimě? Na tyto, i jiné otázky, odpoví herci Českokrumlovské scény v inscenaci dle scénáře Jaromíra Hrušky.

Neděle 13. prosince, 17:30 hodin, Kostel Božího těla, Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou, Latrán
Adventní koncert Krumlovského komorního orchestru

Program: Guiseppe Torelli: Vánoční koncert pro smyčce, Guiseppe Torelli: Concerto in D pro trubku a orchestr, Antonio Vivaldi: Concerto grosso pro dvoje housle a smyčcový orchestr, J.F. Linek: Koncert pro varhany a smyčcový orchestr, J. Krček: Vánoční koledy. Vstupné dobrovolné.

Další koncerty během stříbrného adventního víkendu:

Sobota 12. prosince od 18 hodin - Muzeum stavebních dějin a řemesel, DUODAM - Klára Ferenczi (kytara), Šárka Havlíková (flétna). Adventní koncert komorní hudby. Program: J.S.Bach,  .Ch.Pepusch, M.Bevilacqua, H.Villa-Lobos, M.Tesař aj. Vstupné dobrovolné.

 Sobota 12. prosince od 20 hodin - Divadelní klub Ántré - Robert Bazar trio a Dan Bárta. Společný koncert nejlepšího českého jazzového tria a nejlepšího českého zpěváka. Vstupné: 250/290 Kč.

 

 

Příští týden se můžete těšit na Psí Vánoce v městském útulku, Českou mši Vánoční Hej mistře Jana Jakuba Ryby, besídku Krumlovských pištců, pohádku O Perníkové chaloupce a společné zpívání u vánočního stromu.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

 

 

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: