aktualizováno 31. 8. 2009

Základní školy v Českém Krumlově přivítají 174 nových žáků

31. srpna 2009

Čtyři českokrumlovské základní školy přivítají prvního září celkem 174 prvňáčků. V Českém Krumlově bude otevřeno 8 prvních tříd. Nejvíce tříd a nejvíce nových žáků nastoupí do základních škol Za Nádražím a Plešivec. Základní škola Linecká a základní škola T. G. Masaryka otevřou obě jedinou první třídu. „Všem žákům v českokrumlovských školách bych rád popřál do nového školního roku, aby se jim v našich školách dobře učilo, aby měli dostatek trpělivosti a píle při svém studiu a nenechali se odradit někdy zdánlivě složitou výukou," sdělil starosta Luboš Jedlička.

Nové žáčky v základních školách přivítají nejen ředitelé škol nebo třídní učitelky, ale i českokrumlovští radní. „Každý rok chodím prvního září jako starosta do některé z našich základních škol, abych pozdravil nové školáky a motivoval je při jejich startu do vzdělávacího procesu. Letos se podívám do Základní školy T. G. Masaryka. S některými prvnáčky se známe již z mateřinek, v nichž pravidelně pořádáme bezpečnostní a preventivní osvětu," doplnil Luboš Jedlička. 

Kde přivítají prvňáčky českokrumlovští radní?

  • ZŠ T. G. Masaryka - starosta Luboš Jedlička
  • ZŠ Plešivec - místostarostka Jitka Zikmundová
  • ZŠ Linecká - radní Zbyněk Toman
  • ZŠ Za Nádražím - radní Roman Kneifl

Město Český Krumlov každoročně investuje miliony korun do zlepšování zázemí školských zařízení. „V Základní škole Linecká jsme přes léto zmodernizovali toalety a hygienická centra a vyměnili část starých oken. V Základní škole Za Nádražím jsme zrekonstruovali pavilon D3, rozvody, podlahové krytiny a přistavěli jsme novou učebnu výtvarné výchovy. V Základní škole T. G. Masaryka byl zahájen proces postupné výměny stávající taškové krytiny střechy," vyjmenoval starosta.

Město Český Krumlov je zřizovatelem čtyř základních škol s celkovou kapacitou 2000 míst. Přesný počet žáků, kteří budou navštěvovat českokrumlovské školy ve školním roce 2009/2010, bude znám až po statistickém sčítání. Na území města je 1 škola (ZŠ Kaplická), jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. 

Statistika českokrumlovských základních škol

Škola

Počet prvňáčků

Počet prvních tříd

Kapacita školy

ZŠ Linecká

20

1

400

ZŠ Plešivec

64

3

450

ZŠ T. G. Masaryka

21

1

450

ZŠ Za Nádražím

69

3

700

CELKEM

174

8

2000

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: