aktualizováno 21. 7. 2009

Potřebu pobytového zařízení pro seniory a zdravotně postižené zjistí průzkum na území města

21. července 2009

Koordinační skupina pro seniory a zdravotně postižené občany se sešla začátkem července v Domu s pečovatelskou službou o.p.s. „Cílem pracovního setkání bylo zabývat se potřebami seniorů a osob se zdravotním postižením žijících v Českém Krumlově. V současné době je prioritou zmapovat a konkrétně pojmenovat potřebu pobytového zařízení pro tyto spoluobčany," uvedla Ivana Ambrusová, vedoucí manažerka koordinační skupiny a ředitelka Domů s pečovatelskou službou o.p.s.

 Vedle zmapování potřebnosti pobytového zařízení pro seniory a zdravotně postižené se koordinační skupina komunitního plánování sociálních služeb zabývala i rozvojem volnočasových aktivit a také způsobem předávání informací pro tyto cílové skupiny. „Dále jsme se zaměřili na vznik nových či stávajících programů v oblasti vzdělávání, pohybových aktivit a sociálního začleňování starších či zdravotně postižených spoluobčanů," uzavřela Ivana Ambrusová s tím, že ji velmi potěšil nejen aktivní přístup všech členů pracovní skupiny, ale i vzájemné sdílení zkušeností.

 K připravovaným průzkumům potřebnosti pobytového zařízení na území města Český Krumlov a souvisejících sociálních a doplňkových služeb měla pracovní skupina řadu zajímavých námětů. Podněty vycházející z praxe napomohou dalšímu rozvoji služeb. Povedou ke zvyšování kvality života seniorů a osob s postižením bez ohledu na to, zda žijí v pobytovém zařízení nebo v prostředí svého domova.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: