aktualizováno 30. 6. 2009

Druhá vrstva mostovky bude položena tento týden, vyžádá si uzavírku mostu pod poštou

30. června 2009

Služby města Český Krumlov budou pokračovat v opravě mostovky provizorního mostu pod poštou od středy 1. července (7 hodin) do pátku 3. července (18 hodin). Práce na položení druhé vrstvy nových dřev mostovky si vyžádají kompletní uzavírku mostu na tři dny. Doprava k pivovaru a na parkoviště pod poštou bude vedena přes Latrán a Budějovickou bránu a dále Pivovarskou ulicí. Do června roku 2010 bude mít most ve své péči společnost Zvánovec, která v Českém Krumlově provádí stavební práce na protipovodňových úpravách koryta řeky Vltavy. „Vzhledem k nadměrné zátěži mostu těžkou stavební mechanizací, která najíždí k Vltavě a dopravuje materiál pro realizaci protipovodňových opatření, se město dohodlo se stavební firmou, že bude na své náklady o most pečovat a průběžně jej opravovat," sdělil vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

Mapa lokality je k dispozici na: http://mapy.ckrumlov.cz/tms/ckrf_a/#c=-769477%252C-1182310&z=5&l=zm,pp&p=kpr&

Provizorní most si město zapůjčilo ze Státního fondu hmotných rezerv do října roku 2010. Město se snaží najít finanční prostředky na stavbu nového mostu. Pro lokalitu pod poštou - u pivovaru Eggenberg je projektován otočný most za 58,3 milionů Kč. Konstrukce otočného mostu by měla umožnit, aby se v potřebných případech most otočil tak, aby na řece nevytvářel hráz a nebrzdil protékající vodu, například při povodních. Voda by takto nemohla svým tlakem most strhnout. Most by se otevíral ve dvou částech - po proudu řeky a proti němu. Ovládání mostu by mělo být hydraulické, otočení mostu by mělo trvat asi 45 minut.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: