aktualizováno 15. 8. 2017

Manželky ministrů si z Českého Krumlova odvezly originální dárek

30. března 2009

Město Český Krumlov hostilo v sobotu doprovodný program tzv. Gymnichu. V Českém Krumlově byl připraven doprovodný program pro manželky a manžely ministrů. Starosta města Luboš Jedlička a místostarostka Jitka Zikmundová přivítali chotě ministrů v Museu Fotoateliér Seidel. Manželky a 1 manžel absolvovali exkurzi v tomto jedinečném muzeu a jako překvapení na ně čekalo dobové fotografování.

"Návštěvu jsme fotografovali původní technologií černobílé fotografie. Exponovaný černobílý plochý film se musel vyvolat, ustálit a následně z něj byly zvětšeny černobílé fotografie ve formátu 24 x 30 centimetrů. Fotografie jsme potom usušili a zarámovali. Celý proces byl velice náročný na čas, protože jsme museli dodržet určité časové limity při zpracování. Těší mě, že se nám to podařilo a stihli jsme včas předat opravdu originální dárek," doplnil manažer projektu Museum Fotoateliér Seidel Petr Hudičák.
Hosté si prohlédli také centrum Českého Krumlova, navštívili kostel sv. Víta a na zámku prošli Maškarní sál a barokní divadlo. "Když jsem hovořil s některými návštěvnicemi doprovodného programu, tak bylo patrné, že jsou z našeho města nadšené. Věřím, že se sem vrátí a objeví další krásy Českého Krumlova," sdělil starosta města Luboš Jedlička.

Město Český Krumlov spolupracovalo na přípravách programu s Ministerstvem zahraničních věcí a s Úřadem vlády České republiky.

Do Českého Krumlova zavítá každoročně několik významných hostů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: