aktualizováno 19. 3. 2009

 

Město Český Krumlov prioritně řeší havarijní stav skály, doprava na křižovatce u Porákova mostu je omezena

19. března 2009

Mapa - okolí Lazebnického mostu

Město Český Krumlov bezodkladně řeší havarijní situaci, ke které došlo v časných ranních hodinách na krajské silnici I/39. Část opěrné kamenné stěny přesně nad semafory (GPS souřadnice 48°49'0.804"N; 14°19'7.896"E) se utrhla a spadla na silnici, která vede od Českých Budějovic směrem na Kájov. Zranění ani škody na majetku nejsou hlášeny. Správa a údržba silnic ráno odklidila spadlé kamení. Hned ráno byli na místě jak správce komunikace, tak zástupci města a městského úřadu. Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov, Služby města Český Krumlov a Policie České republiky uzavřeli průběžný pruh ve směru na Kájov a vypnuli semafory na křižovatce u Poráků. Odbor investic Městského úřadu zajišťuje s odbornou firmou provizorní zabezpečení zbývající opěrné stěny a její postupnou opravu a dozdívání.

Provizorní doprava po dobu opravy

Během zabezpečovacích prací bude uzavřen pravý jízdní průběžný pruh ve směru na Kájov a budou odstaveny semafory v celé křižovatce. Doprava ve směru na Kájov i na Větřní přes Porákův most bude vedena jedním jízdním pruhem. Doprava ve směru na České Budějovice zůstane stejná. Na místě bude provizorní dopravní značení. „Očekáváme, že práce budou trvat jeden týden až 14 dní. Kontaktovali jsme odbornou firmu, se kterou máme dobré zkušenosti a začneme pracovat na zajištění opěrné stěny a na její opravě," upřesnil vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

Sanace skály Pod Kamenem

V otázce sanace celé skály Pod Kamenem podniklo město Český Krumlov potřebné kroky. „Vedení města soustavně upozorňuje Ředitelství silnic a dálnic na havarijní stav skály a na nezbytnou potřebu její sanace. Urgujeme sanační práce a snažíme se předejít tomu, aby se utrhl větší kus skály, který by mohl mít daleko vážnější následky," vyjádřil se starosta města Luboš Jedlička. Podle předběžných informací by měla být v první části roku 2009 uzavřena výběrová řízení na dodavatele prací, vytvořena projektová dokumentace a očištěna skála. Samotná sanace by se měla provést na podzim. Ministerstvo dopravy, potažmo Státní fond rozvoje infrastruktury mají na sanaci připraveno téměř 90 milionů Kč.

Fotogalerie

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: