aktualizováno 11. 8. 2008

Pozvánky na 4. festivalový týden MHF ČK 08

11. srpna -  17. srpna

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je v druhé polovině. V následujícím týdnu jsou na programu koncerty od čtvrtka do soboty.

Čtvrtek 14. srpna - Koncert mezi maskami

Čtvrteční (14. srpna) koncert Stamicova kvarteta bude po vynikajícím vystoupení jihokorejského souboru Nobless Quartet druhým a posledním setkaním s kvartetní hudbou během letošního festivalu. Stamicovo kvarteto patří k renomovaným kvartetním souborům s mezinárodní pověstí. Od svého vzniku v roce 1985 hrálo ve všech zemích Evropy, v Japonsku, Indonésii, Taiwanu, Kanadě, Mexiku, USA, Izraeli aj. Mezi významná ocenění patří vítězství v mezinárodní soutěži Evropské rozhlasové unie (EBU) v Salcburku a výroční cena Českého spolku pro komorní hudbu. Jeho členové, primárius Jindřich Pazdera, Josef Kekula – housle, Jan Pěruška – viola, Petr Hejný – violoncello, spolupracují i s dalšími soubory a někteří z nich jsou i profesory AMU. Přijďte si užít příjemný komorní večer mezi maskami Maškarního sálu krumlovského zámku.

Online rezervace vstupenek

Pátek 15. srpna - Alchymistické koncerty Antonia Vivaldiho

Pokud přemýšlíte o víkendovém programu, máme pro vás tip na páteční (15. srpna) večer. Koncert orchestru Vivaldi Orchestra Praga v Zahradě Kooperativy bude plný barokní hudby  a romantické atmosféry. Patnácti členný orchestr se pod uměleckým vedením Václava Návrata rád věnuje projektům přesahujícím rámec běžné koncertní interpretace. Kromě toho, že hraje na dobové barokní nástroje klade důraz i na vizuální složku svých vystoupení. A tak se můžete těšit, že je na festivalu uvidíte opět v dobových kostýmech. A když si k tomu představíte planoucí svíce a číši dobrého vína, budete se  při poslechu Alchymických koncertů Antonia Vivaldiho cítit jako v královské zahradě z přelomu 17. a 18. století. Tento nový projekt Václava Návrata hledá souvislosti mezi hudbou Antonia Vivaldiho a alchymií. Vivaldi se v Benátkách a zvláště při svých cestách Evropou setkal s mnoha mocnými šlechtici, kteří podporovali bádání v tajemných naukách. V. Návrat vidí v názvech skladeb, tématickém i hudebním obsahu Vivaldiho hudby velké množství souvislostí s alchymií. I jednotliví hudebníci jsou oblečeni v kostýmech s alchymickou symbolikou: Voda, Vzduch, Země, Oheň, Poustevník, Alchymista, Slunce, Měsíc, Nigredo (Temnota), Alchymická Hvězda (symbol Velikého díla). Sólistkou večera bude mladá sopranistka Markéta Mátlová, která v současné době studuje AMU a spolupracuje se soubory staré hudby. Mimo toho hostuje i v divadle J. K. Tyla v Plzni. Přijďte si užít pohádkový večer.

Online rezervace vstupenek

Sobota 16. srpna - Jazzová legenda zahraje v Pivovarské zahradě

V sobotu 16. srpna bude v Českém Krumlově znít jazz. V Pivovarské zahradě se bude konat jediný jazzový koncert Mezinárodního hudebního festivalu. Organizátoři si na výběru protagonistů dávají záležet. Každoročně zvou nejznámější osobnosti jazzového světa. Letos se ke jménům James Morrison, či Maynard Ferguson, přiřadí další legenda jazzové trubky,  Bobby Shew. Rodák z Nového Mexika začal hrát v osmi letech na kytaru a v deseti přesedlal již natrvalo na trubku. Jeho školou byly místní tančírny, restaurace a jazzové kavárny. V patnácti založil vlastní skupinu. Později prošel slavnými jazzovými orchestry, ale i doprovodnými skupinami popových hvězd. Hodně také nahrával a řada alb byla ve své době vysoce ceněna kritikou. V současnosti stále pilně koncertuje a pozoruhodně se věnuje také hudební výchově. Vede mistrovské třídy po celém světě, mnohokrát je pořádal i v ČR. Pro novou generaci jazzových hráčů je velkou inspirací. Přijďte si poslechnout, co všechno na svou trubkou dokáže zahrát. Na festivalu s ním vystoupí CBC Bigband.

Online rezervace vstupenek


Jak se připravujete a těšíte na vystoupení v Českém Krumlově?

„Není co jiného připravovat, než vybrat hudbu a poslat ji do Čech kapele C.B.C. Bigband Miroslava Surky, se kterou budu hrát. Jsem nadšen, že se vrátím do České republiky, protože tam žije mnoho mých drahých přátel.“

Jak byste pozval posluchače na koncert?

„Buďte připraveni si večer užít a slyšet nějakou opravdu dobrou, živou hudbu a ne s CD!“


Více o programu, tiskové zprávy, zpravodaje, rozhovory, fotky z koncertů a další najdete na www.ckrumlov.cz/mhf2008 nebo www.festivalkrumlov.cz/.

 

Další informace:

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: