aktualizováno 19. 3. 2008

Jihočeské klavírní mládí v Českém Krumlově

18. března 2008

Základní umělecká škola Český Krumlov se již potřetí ujala organizace Svátku jihočeského klavírního mládí, jak zněl název krajského kola 40. ročníku národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Soutěžní přehlídka se konala 13. a 14. března v Jezuitském sále Hotelu Růže a do Českého Krumlova zavítalo 61 klavíristů ve věku od 7 do 17 let a 40 klavírních pedagogů z jižních Čech, vítězů okresních kol Národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová a ředitelka Základní umělecké školy Alena Švepešová na slavnostním zahájení popřály žákům pohodu při hraní a hodně štěstí.

Soutěžící byli podle věku rozdělení do 10 kategorií. V odborné porotě zasedly významné pedagogické osobnosti: prof. Jiří Doležel z JAMU Brno, Mgr. Eva Horáková z Konzervatoře Brno, Marcela Slaná ze ZUŠ V. Kaprálové Brno, Monika Czajkowská a Jarmila Kašná ze ZUŠ J.Kvapila Brno.

Do ústředního kola Národní soutěže postoupilo 8 talentů, z Českého Krumlova to byli 2 - Martin Nosek a Kristýna Waldová. Cenu absolutního vítěze soutěže získala Kristýna Waldová ze třídy MgA. Marie Šimkové Korčové ze Základní umělecké školy Český Krumlov. Ústřední kolo se koná v Praze od 18. do 20. dubna 2008.

Cenu pro nejlepšího pedagoga porota předala MgA. Marii Šimkové Kotrčové ze ZUŠ Český Krumlov a MgA. Magdě Stajnochrové ze ZUŠ B. Jeremiáše České Budějovice.

Základní umělecká škola Český Krumlov děkuje Hotelu Růže za mimořádnou sponzorskou i organizační vstřícnost a za krásný přístup celého personálu. ZUŠ Český Krumlov děkuje i dalším partnerům, kteří přispěli k příjemnému průběhu soutěže a k radosti všech účastníků, a to městu Český Krumlov, které věnovalo zvláštní cenu pro absolutního vítěze, Jihočeskému divadlu, které věnovalo mimořádné ceny v podobě vstupenek na divadelní představení, Jihočeskému kraji za finanční příspěvek, Zdeňku Šimkovi, který daroval básnické sbírky Sedmihlásek jako cenu pro soutěžící, Pohádkovému domu, které účastníky odměnilo volným vstupem do Pohádkového domu, Pivovaru Eggenberg a.s., který zajistil pitný režim pro žáky, Českokrumlovskému rozvojovému fondu, který poskytl výraznou slevu na ubytování pro porotu a Společnosti NA-VE s r.o., která poskytnula slevy na stravování. (ja)

Prohlédněte si fotogalerii ze soutěže:

ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA, foto: Jitka Augustinová ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA, foto: Jitka Augustinová

ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 1, zdroj: JA ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA ZUŠ Klavírní mládí soutěž 2008 2, zdroj: JA, foto: Jitka Augustinová

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: