aktualizováno 7. 3. 2008

Svátek jihočeského klavírního mládí v Českém Krumlově (Krajské kolo Národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír)

6. března 2008

Základní umělecká škola Český Krumlov se již potřetí ujímá organizace "Svátku jihočeského klavírního mládí", jak zní název krajského kola 40. ročníku Národní soutěže ZUŠ ve hře na klavír, vyhlášené pro školní rok 2007/8 Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Do Českého Krumlova zavítá 61 klavíristů ve věku od 7 do 17 let a 40 klavírních pedagogů z Jižních Čech, vítězů okresních kol Národní soutěže ZUŠ ve hře na klavír, aby předvedli pečlivě nastudovaný soutěžní program v krajském kole. Na soutěž zamíří také řada dalších pedagogů z jihočeských zušek , studentů konzervatoře , a jistě přijdou poslouchat také rodiče, krumlovské děti a další hudbymilovní diváci a posluchači, neboť Svátek jihočeského klavírního mládí je otevřen veřejnosti.

Soutěžní přehlídka bude probíhat 13. - 14. března 2008 v Českém Krumlově v Jezuitském sále Hotelu Růže podle harmonogramu mezi 9.00 a 17.00, zázemí soutěže budou mít účastníci v budově ZUŠ (prezence,učebny k rozehrávání, vyúčtování cest, převzetí stravenek, základní informace).

Soutěžící jsou podle věku rozdělení do 10 kategorií. V odborné porotě zasednou významné pedagogické osobnosti : prof. Jiří Doležel z JAMU Brno, Mgr. Eva Horáková z Konzervatoře Brno, Marcela Slaná ze ZUŠ V. Kaprálové Brno, Monika Czajkowská a Jarmila Kašná ze ZUŠ J. Kvapila Brno.

Věříme, že dva dny klavírního svátku prožijí účastníci radostně a úspěšně tak, aby pro ně již samotná účast v soutěži byla odměnou za vytrvalou a poctivou studijní přípravu a silným inspiračním zdrojem k další umělecké práci. Zároveň má přehlídka poukázat na kvalitu výuky klavírní hry v jihočeských " zuškách", na smysluplnost a nezastupitelnost základního uměleckého školství v naší zemi.

Srdečné pozvání všem!

PaeDr.Alena Švepešová, ředitelka ZUŠ Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: