aktualizováno 20. 9. 2006

Ministr Gandalovič v Č. Krumlově

V rámci pondělní návštěvy Jihočeského kraje navštívil nový ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič i Č. Krumlov. Po krátké procházce městem zavítal na krumlovskou radnici, kde s vedením radnice diskutoval zejména o nadcházejícím sedmiletém plánovacím období EU. Byl ujištěn, že Č. Krumlov chce tuto příležitost využít pro financování rozvojových priorit, na které ze svého rozpočtu nemůže dosáhnout. Město se na to chce připravit systematicky, proto zvažuje vytvoření pozice manažera Strategického plánu, aby tento plán byl nástrojem nejenom pro přípravu rozvojových projektů, ale i pro vyhledávání zdrojů jejich financování.

..

Hovořilo se i o nutnosti pomáhat z úrovně státu městům a obcím při financování vlastního podílu k dotacím, které mohou města a obce od EU v příštích sedmi letech získat.
Ministr Gandalovič si z Č. Krumlova odvezl i písemné podklady pro podporu některých podaných žádostí o dotace (např. na zásahy v povodí Polečnice), na potřebné změny v rozpočtovém určení daní a připomenuta byla i již dříve přislíbená podpora při náhradě provizorního mostu u pivovaru.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov