aktualizováno 28. 3. 2006

Stav na Polečnici a Vltavě

Po pondělním vyhlášení II. stupně povodňové aktivity na toku Polečnice v 17 h, kdy hladina dosáhla výšky 130 cm, se voda v Č. Krumlově ještě zvedla. Třetího stupně bylo na Polečnici dosaženo v 18.40 h, vyhlášen byl v 19.30 (od 20.45 do 22.30 na 167 cm). Vodu přetékající večer přes starou dobrkovickou cestu na Chvalšinskou silnici u Grafitového dolu zastavila bariéra z pytlů s pískem, takže hlavní tah na Lipno byl s omezením rychlosti na 30 km neprodleně zprůjezdněn.

Služby města dovezly do Dobrkovic ještě další pytle a byly připraveny na požádání občanů vyjet s dalšími. Městská policie situaci nepřetržitě monitorovala, policie, jednotka hasičů města, silničáři byli připraveni. K dispozici byla na místě technika na případné uvolnění toku Polečnice, ale nebylo třeba ji použít.

V současné době je Polečnice v toku, došlo k zatopení několika zahrádek. Výška hladiny je 128 cm.

Vltava ve vnitřním městě vystoupala v pondělí v 19.30 h na 50 cm. Na Parkán a do Rybářské ulice nakonec nebylo nutné transportovat pytle - občané byli vyrozumění, že budou dovezeny v případě potřeby na požádání. Vltava se ale uklidnila, její nynější hladina je na 38 cm. Vzhledem k dešti je ale třeba počítat ze změnami během dne.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: