aktualizováno 5. 5. 2005

Oslavy osvobození v Českém Krumlově

Český Krumlov se pečlivě připravoval na letošní oslavy osvobození Československa. Významu šedesátého výročí osvobození českokrumlovského regionu sovětskými a americkými vojsky odpovídá i rozsah v úterý zahájené akce, která potrvá do nedělního večera. K zajištění bohatého programu spojili síly městské a obecní úřady, vojenské organizace, českokrumlovské městské divadlo, Českokrumlovský rozvojový fond.

Šestidenní připomenutí konce II. světové války sleduje několik linií - od promítání pro školy i veřejnost, výstavy v budově městského úřadu připomínající Pražské povstání a výstavy v regionálním muzeu nazvanou Náš voják v boji za svobodu přes jamboree pro mládež v boletickém vojenském výcvikovém prostoru až po koncerty žáků umělecké školy či českobudějovické Jihočeské komorní filharmonie s Václavem Hudečkem a Petrem Šporclem. Nejnabitější bude víkend, jehož aktéry se stanou i zástupci Ruské federace, Ukrajiny, Maďarské republiky a USA. Sobotní program na náměstí zpestří jeepy i slova zástupců zahraničních zastoupení. Zatímco náměstí rozezvučí americká i domácí kapely, včetně večerních Taxmenů, mezinárodní delegace navštíví památníky a hroby 2. světové války v Rájově, Zlaté Koruně, Kaplici, na Svatém Kameni, ve Vyšším Brodě a na krumlovské Křížové hoře. I nedělní oslava se soustředí v centru Českého Krumlova a ukončí ji ohňostroj.

Podrobné informace na www.ckrumlov.cz.

Jana Zuziaková

Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail:jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: