Umělecký soubor Šumaváček
 

Adresa :
382 27 Loučovice 276
Miroslav Procházka

Telefon :
+420 380 748 013

Kontakt :
Miroslav Procházka, Helena Koublová

Taneční soubor Šumaváček pracuje při Základní škole ve Vyšším Brodě, sdružuje děti od 8 do 18 let i případné zájemce z řad dospělých a jeho hlavní náplní je moderní square dance - moderní forma lidových amerických tanců pro radost. Okrajově soubor tančí i old time style, line dance, contra, národní tance jiných zemí a další.

Oba vedoucí se podíleli na založení „Českomoravské asociace dětských country tanečních souborů" (oficiální zkratka CCCDCA je odvozena z anglického názvu „The Czech Children Country Dances Club's Association"). Miroslav Procházka je prezidentem této asociace a oba vedoucí aktivně pracují v jejím výboru.

Soubor ŠUMAVÁČEK jako první v republice uspořádal v roce 1991 Celostátní setkání dětských country tanečních souborů (oficiální zkratka CSDCTS) a jeho tradice se udržela dodnes. Od roku 1994 se setkání koná v Českém Krumlově, od roku 1995 pod právní záštitou CCCDCA. V roce 1997 se konal již 7. ročník s účastí kolem 600 aktivních tanečníků (cca 40 souborů) z celé republiky i ze Slovenska.

Soubor pořádá pro ostatní děti i menší setkání (září 1997 - seminář skotských tanců pod vedením lektorů ze Skotska - Norman Shepherd, Margaret Bowie) nebo menší akce pro rodiče. Vedoucí soboru se aktivně podílejí na šíření a výuce country tanců; soubor shání stále nové zahraniční taneční materiály a šíří nové poznatky mezi obdobnými soubory v celé České republice.

Pro zájemce jsme na požádání ochotni uspořádat na základě dohody čtyřhodinový až víkendový seminář, jak pro děti, tak pro učitelky nebo vedoucí kroužků, v místě jejich bydliště.

Další informace :
Soubory a umělecká sdružení v regionu Český Krumlov
Soubory a umělecká sdružení ve městě Český Krumlov
Kultura a společnost v regionu Český Krumlov
Kultura a společnost ve městě Český Krumlov

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 1999
Počet přístupů na tuto stránku od 10. září 1998 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung