Kultura a společnost v regionu Český Krumlov
 

Českokrumlovský region láká navštěvníky nejen svými architektonickými památkami, přírodními zajímavostmi a možnostmi rekreacce a sportu, ale také rozmanitou nabídkou kulturních programů, výstav, koncertů, slavností a dalších akcí.

 Pašijové hry v Hořicích na Šumavě, foto: Libor Sváček
Samozřejmě že centrem kulturního dění je město Český Krumlov, ale na své si přijdou také návštěvníci dalších míst regionu. Dávnou tradici lidových her o životě a smrti Ježíše Krista připomínají překrásná letní představení pašijových her v Hořicích na Šumavě, která se odehrávají v nádherném přírodním amfiteátru. Již několik let pořádá pražská agentura Versum cyklus varhanních koncertů spojený s putováním podél řeky Vltavy, nazvaný Organum hydraulicum. Okruh svých diváků si již získala přehlídka amatérských divadelních souborů Vyšebrodské divadelní dny, na jejímž pořádání se mimo jiné podílí i Divadelní ochotnický soubor Hrudkováček z Vyššího Brodu.

Do obce Křemže se ke konci července každým rokem sjíždí více a více návštěvníků proslulého veletrhu „Vše pro domov, zahradu a hobby". Veletrh doprovází bohaté kulturní programy a lidová zábava.

Hrad Rožmberk nad Vltavou, zbrojnice

Milovníci historie mohou zavítat například na Hrad Rožmberk nad Vltavou, do klášterů ve Vyšším Brodě a Zlaté Koruně nebo mohou v Horní Plané objevit a poznat básníka Šumavy Adalberta Stiftera, jehož rodný domek byl již před mnoha lety přebudován na muzeum připomínající tohoto výjimečného rodáka. Obdivovatelé technických památek se určitě vydají po stopách Schwarzenberského plavebního kanálu nebo navštíví Muzeum koněspřežné dráhy v Bujanově, kde lze získat informace o této unikátní první evropské železnici spojující České Budějovice s Lincem.

Další informace :
Turistické zajímavosti v regionu Český Krumlov
Významné akce v regionu Český Krumlov
Muzea v regionu Český Krumlov
Knihovny v regionu Český Krumlov
Výtvarníci regionu Český Krumlov
Soubory a umělecká sdružení v regionu Český Krumlov
Adresář neziskových organizací v regionu Český Krumlov
Media v regionu Český Krumlov
Kultura a společnost ve městě Český Krumlov
Turistické zajímavosti ve městě Český Krumlov
Adalbert Stifter 2000 - Překračování hranic

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 1999
Počet přístupů na tuto stránku od 10. září 1998 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung