Cyklostezka
České Budějovice - Český Krumlov - Dolní Dvořiště


Schématická mapka cyklostezky České Budějovice - Český Krumlov - Dolní Dvořiště
  

 

Popis cyklostezky

Cyklostezka České Budějovice - Český Krumlov - Dolní Dvořiště je dlouhá 56,7 km a prochází okresy České Budějovice a Český Krumlov. Je vedena tak, aby se vyhnula silnicím se silným provozem a přitom nevynechala nejdůležitější kulturní, přírodní a historické zajímavosti. Začátek cyklostezky nás zavede k soutoku řek Vltavy a Malše; do Českých Budějovic - města s historickým jádrem, které se stalo městskou památkovou rezervací. Přes Boršov nad Vltavou, Kamenný Újezd a Zlatou Korunu se dostaneme do okresního města Český Krumlov, Krumlov, které je od roku 1992 zapsáno v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Hrad na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, který tvoří dominantu města, je po Pražském hradu druhý největší v Čechách Z Českého Krumlova projedeme Českokrumlovskou vrchovinu - dosud málo známými partiemi pravého břehu Vltavy až po Dolní Dvořiště, odkud lze přes hraniční přechod pokračovat v cyklistických túrách na území Rakouska.

Klášter Zlatá Koruna    Český Krumlov

Cyklostezka je provázána s ostatními trasami regionu. V Českém Krumlově se dá odbočit na cyklostezku vedoucí do Černé v Pošumaví, nebo v Branné odbočit na Frymburk. Z obou vesnic se rozbíhá vzájemně navazující systém cyklostezek lipenské oblasti

Vznik a stavba

   Dolní Dvořiště
Cyklostezku České Budějovice - Český Krumlov - Dolní Dvořiště vybudoval v roce 2000 investor - město České Budějovice s přispěním spolufinancujícího partnera Evropské unie, Program Phare CBC. Inženýrem stavby je inženýrská společnost INBEST České Budějovice, projektantem cyklostezky firma ZESA Josef Sádecký České Budějovice. Délka stavebních úprav činí 8 091 m. Stavební práce provedla firma Strabag České Budějovice, když stávající místní komunikace rozšířila na standardní šířku jízdního pruhu 3 m se zpevněnou krajnicí. Povrch cyklostezky byl proveden z asfaltového betonu nebo jako kalená vozovka.Internetová podoba :
pro Sdružení Oficiálního
informačního systému Č. Krumlov
Matouš Voldřich, Černá v Pošumaví 21
Telefon : +420 380 744 107
E-mail : voldrich@telecom.cz
Vytiskl :
Samohýl Reproprint roku 2000

Kartografie :
ShoCART, spol. s. r. o., ©2000

 

Další informace :
Cykloturistické trasy Lipenska
Cykloturistické trasy v regionu Český Krumlov
Turistika v regionu Český Krumlov
Sport v regionu Český Krumlov© Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 2001
Počet přístupů na tuto stránku od 20. února 2001 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung