Klub praktické střelby EGGENBERG

 Klub praktické střelby EGGENBERG, logo

Klub praktické střelby
EGGENBERG
Český Krumlov

Adresa :
Klub praktické střelby EGGENBERG Český Krumlov
382 79 Frymburk 213
IČO - 265 24 597

Telefon, Fax :
+420 380 748 236

E-mail:
kucera@ck.ipex.cz
klein@wo.cz

Klub praktické střelby Eggenberg Český Krumlov založen 12. března 2001 má zhruba padesát členů, kteří jsou členy Svazu branně technických sportů České republiky z nichž se polovina zabývá praktickou střelbou, která je prioritní záležitostí klubu. Klub vsadil na spolupráci s armádou České republiky a to hlavně s velitelstvím pozemních sil, kdy s jejich pomocí pořádají závody na vojenských zařízeních, jako jsou střelnice ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice u Českého Krumlova. Tyto střelnice umožňují svou rozlohou a bezpečností konání závodů v praktické střelbě na vysoké úrovni a s velkou účastí střelců.

Klub praktické střelby EGGENBERG

Většina střelců klubu jsou členy Asociace praktické střelby České republiky, která je nadřízeným orgánem a jako samotná spadá pod mezinárodní asociaci IPSC ( International Practical Shooting Confederation ) se sídlem v Kanadě. Střelci klubu se zúčastňují jak domácích, tak mezinárodních závodů a reprezentují náš okres doslova po celém světě. Domácí závody jsou rozděleny na klubové a náborové soutěže, Moravský a Český pohár a nejvyšší soutěží je Extraliga APS ČR. Vyvrcholením sezony je vždy Mistrovství České republiky. Všechny závody jsou rozděleny do tzv. Levelů, čili stupňů obtížnosti. Klubové závody mají statut Level I, který není náročný, dále pak se náročnost zvyšuje na Level II ( Český a Moravský pohár ), Level III jsou závody mezinárodní ( evropská liga ) a potom Level IV, kdy této náročnosti odpovídá pouze Mistrovství světa a Evropy.

Samotná praktická střelba je známa tím, že se zde klade největší důraz na bezpečnost ze všech střeleckých sportů. Jako taková je určena všem civilním, policejním a vojenským složkám a není výhradou pouze určené skupiny lidí. Situace jsou laděny tak, aby je mohl střílet jak junior tak senior s tím, aby měli stejné podmínky bez výhody věku či fyzické kondice a dávali možnost reálného použití zbraně v různých situacích které s mohou přihodit v běžném životě. Tato střelba nemá útočný charakter, střílí se z místa, za pohybu na určené typy terčů a každá situace navozuje pocit obrany své, či určité osoby nebo majetku.

Klub praktické střelby EGGENBERG

Praktická střelba je rozdělena do divizí :

  1. OPEN - zbraň má povolené různé úpravy včetně optických zaměřovačů a kompenzátorů a mezi střelci je nazývána F 1 praktické střelby.
  2. STANDARD - zbraň má omezené úpravy a musí si zachovat standardní charakter. Nejsou povoleny zaměřovače a kompenzátory
  3. MODIFIED - jsou většinou vývojové typy a jsou zde povoleny zaměřovače a kompenzátory s tím, že zbraň se musí vejít volně do boxu o daných rozměrech mezinárodních pravidel.
  4. PRODUCTION - zbraň nemá povoleny žádné úpravy a musí být použita tak, jak je vyrobena.
  5. REVOLVER - zbraň nesmí používat optické zaměřovače a musí být ve standardním provedení.

a kategorií :

Všichni členové klubu jsou připraveni novým zájemcům o tento sport pomoci a poradit v začátcích a ke své přípravě používají střelnici v Domoradicích u Českého Krumlova, kterou mají předplacenou a členové klubu ji mohou využívat po domluvě zdarma. O činnosti klubu rozhodují všichni členové, kteří se schází pravidelně první pondělí v měsíci na čl. schůzi a v lednu vždy na výroční schůzi. Jednou za čtyři roky si členové volí tříčlenný výbor kde je prezident klubu, jednatel a hospodář. Samotný klub je i organizátorem soutěží a největšího závodu na světě Czech Euro Open.

Některé z dosavadních úspěchů střelců klubu :
Nejlepší sportovec 1996 - 99
Berlín 1997 3. místo Mistrovství Německa IPSC
Bratislava 1997 1. místo Mistrovství Slovenska
Rakousko 1998 3. místo Mistrovství Rakouska
Řecko - Kréta 3. místo Mistrovství Evropy
Czech Euro Open 1997 2. místo
Evropská liga celkově 1999 3. místo
Evropská liga celkově 2000 2. místo
Švýcarsko 1999 1. místo Evropská liga
Moravský pohár celkově 2001 2. místo
Extraliga APS ČR 2002 (Modified) celkově 1. místo
Extraliga APS ČR 2002 (Modified) senior 1. místo
World Shoot South Africa (Modified) 7. místo
World Shoot South Africa (Modified) MO Match 3. místo

Kalendář akcí klubu v roce 2003 :

18. - 20. 4. 2003 Velikonoční 2003 - 1. kolo extraliga APS ČR
5. - 10. 8. 2003 Czech Euro Open - 2003 mezinárodní Level III
5. - 6. 12. 2003 Mikulášská - klubový a náborový

Další informace :
Sportovní kluby v regionu Český Krumlov
Czech Euro Open 2003
Mezinárodní střelecký závod Czech Euro Open 2001

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 1999
Počet přístupů na tuto stránku od 10. září 1998 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung