Deset nejúspěšnějších sportovců v regionu Český Krumlov

Rok : 19981999


Rok 1998 :

Desítka nejúspěšnějších sportovců Českokrumlovska za rok 1998 vybraná sportovními odborníky byla na sklonku roku 1998 oceněna na slavnostním galavečeru ve Sporthotelu Zátoň, který moderoval Zdeněk Přívratský. Jednalo se o tyto borce :

Eva Brožová
Badminton - SK Balcar C. Krumlov, 17 let, Členka reprezentace ČR juniorů i dospě-lých.
Výsledky : 2. místo ME B a postup na ME A, 3. místo MČR dospělých - dvouhra, 2x 2. místo MČR - dvouhra a čtyřhra, 3. místo MČR - mix, 2x 1. místo MČR juniorů - dvouhra a čtyřhra.

Petr Holeček
Badminton - Oddíl badmintonu TJ Sokol Křemže, 17 let, opora smíšeného družstva dospělých Sokola Křemže.
Výsledky : 1. místo v žebříčku ČR do 17 let - mix, 3. v žebříčku ČR do 17 let - dvouhra, 1. oblastní přebor dospělých - dvouhra, 2x 1. MČR do 17 let - Čtyřhra a mix, 5. MČR do 19 let - dvouhra, 2x 1. na mezinárodním turnaji v Plzni - čtyřhra a mix.

Romana Jedličková
Volejbal - Volejbalový sportovní klub Český Krumlov, 32 let, nahrávačka reprezentace ČR, od října 98 nahrávačka VC Hodváb Senica.
Výsledky : do 30. dubna 98 při hostování v extraligovém VK Liberec - 7. místo MČR, v průběhu května až července absolvovala s reprezentací ČR přípravné zápasy se Švédskem a zápasy Evropské ligy s Ho-landskem, Chorvatskem a Ru-munskem; beachvolejbal: duben - srpen spolu s Lucií Růžkovou 3. na MČR, 1. v Letním poháru v Doksech a K. Varech, 2. ve Slavkově a Praze, 7. v dlouhodobém beachvolejbalovém žebříčku žen ČR.

Marcela Klimešová
Taekwon-do - Taekwon-do klub Velešín, 17 let, členka reprezentačního družstva ČR, účastnice MS.
Výsledky : MS juniorů v taekwon-do ITF v Dillí (Indie) - 1. silově přerážení, 2. volný boj, 2. speciální techniky; 3. mezinárodní mistrovství Slo-vinska (Maribor) juniorů - boj nad 60 kg, 3. mezinárodní mistrovství Holandska (Groningen) juniorů - boj nad 60 kg, 1. MČR ITF juniorů (Třeboň); boj nad 60 kg, (1. ME v pro-sinci 97).

Martin Kaloš
Kanoistika - SK Vltava Č. Krumlov, 27 let, kanoista závodící v kategoriích C1 a C2 sjezd, držitel 1. VT.
Výsledky : 2. MČR v kate-gorii C2, 10. MS v kategorii C2, 8. SP v kategorii C2.

Petr Kubín
Taekwon-do - Taekwon-do klub Velešín, 24 let, člen re-prezentace ČR.
Výsledky : účastník ME v taekwon-do WTF v Eidhovenu (Holandsko) - bez umístění, 2. otevřené MČR v Praze v taekwon-do WTF do 68 kg, 3. mistrovství Polska v 0lsztyně do 67 kg, 2x 1. na mezinárodních turnajích (Velešín a Zlín).

Radomil Kvapil
Kulturistika - Fitness J&K Č. Krumlov, 42 let.
Výsledky : 3. MČR - Masters do 80 kg, 3. MČR - mistrovství jižních a západních Čech.

Jaromír Michl
Taekwon-do - Taekwon-do klub Č. Krumlov, 24 let, držitel 3. DANu.
Výsledky : 1. ME v Řecku v kategorii Tull (sestavy) - jed-notlivci, 2. ME v kategorii Tull (sestavy) - družstva, 2. ME v kategorii speciální techniky - družstva.

Jan Vopat
Atletika - AC L. Krumlov, 44 let.
Výsledky : 8. ME veteránů (Itálie) - maratón, 8. MČR - maratón v absolutním pořadí, 2. oblastní přebor v krosu - absolutní pořadí, 3. oblastní přebor na 25 km - absolutní pořadí, 3. Pražský maratón - veteráni, Wolfgangsee - 3. ve-terán a 1. v družstvech.

František Zemek
Kanoistika - SK Vltava Č. Krumlov, 18 let, kanoista závodící v kategoriích K1 sjezd, slalom, držitel 1. VT sjezd a 2. VT slalom.
Výsledky : 3. MČR v kategorii sjezd, 2. MČR v kategorii slalom - hlídka.


Rok 1999 :

Desítku nejúspěšnějších sportovců Českokrumlovska za rok 1999 vybrali odborníci z řad Českokrumlovského tělovýchovného a sportovního sdružení a obecně prospěšné společnosti Prosport. Z kandidátů, mezi nimiž byla celá řada medailistů z domácích, evropských i světových šampionátů, nakonec vybrali tyto borce :

Jan Bohdal
Atletika - AC Č. Krumlov, 20 let
Výsledky : 5. Mezinárodní běh kolem Hluboké na 25 km, 1. Jihočeský pohár - 5000 m, 3. Běh do vrchu v Bad Leonfeldu - 6200 m, 4. 15 km v Reichenthalu, 20. MČR v silničním běhu v Běchovicích 10 km, 2. Druhá národní atletická liga v Pacově - 5000 m, 1. Druhá národní atletická liga v Praze - 10km, 3. běh v Micheldorfu - 9,9 km, 2. půlmaratón ve Velešíně.

Eva Brožová
Badminton - SK Balcar Č. Krumlov, 18 let, Členka reprezentačního družstva ČR juniorů
Výsledky : 11. mistrovství Evropy v družstvech - 9. v soutěži jednotlivců ve čtyřhře - 17. ve dvouhře, 2. MČR dorostu, 2 x 2. ve dvouhře - 2 x 2. ve čtyřhře na MR dospělých jednotlivců, 3 x 2. ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře MČR juniorů, 1. ve dvouhře - 2. ve smíšené čtyřhře Mezinárodního mistrovství ČR juniorů.

Romana Jedličková
Volejbal - Volejbalový sportovní klub Český Krumlov, 33 let
Výsledky : 3. ve slovenské lize s týmem Hodváb Senec, 3. MR beachvolejbalistek společně s L. Růžičkovou.

Martin Kaloš
Kanoistika - SK Vltava Č. Krumlov, 27 let
Výsledky : 1. slalom - 2. sprint - 2. celkově MS raftařů v Jihoafrické republice, 4. sjezd v kat. C2 - 8. sjezd kat. C1 MR v kanoistice.

Marcela Klimešová
Taekwon-do - Taekwon-do klub Velešín, 18 let
Výsledky : 1. v boji MR, 3. v boji ME v Itálii, 3. v boji s družstvem žen - 3. ve spec. technikách s družstvem žen MS v Argentině.

Stanislav Kohoutek
Badminton - SK Balcar Č. Krumlov, 16 let
Výsledky : 8. ME juniorů družstev v ket. do 17 let, 2. ve čtyřhře - 3. ve dvouhře MR jednotlivců do 17 let, 2. ve smíšené čtyřhře Mezinárodni mistrovství juniorů v Orlové, 2. MR juniorů družstev.

Miroslav Kučera
Praktická střelba - EGGENBERG TEAM Č. Krumlov, 48 let
Výsledky : 3. v celkovém hodnocení sedmi závodů Celoevropské ligy praktických střelců, 1. Soloturm match ve Švýcarsku, 3. Austria open.

Jindřich Kunc - František Poláček
Rallye - MAC-HA Engineering Kaplice, 30 a 38 let
Výsledky : Titul mistrů republiky třídy N do 1400 ccm, vítězství ve své třidě na rallye : Šumava, Český Krumlov, Vyškov, Mladá Boleslav, Pačejov.

Jaromír Michl
Taekwon-do - Taekwon-do klub Č. Krumlov, 25 let
Výsledky : 1. ve spec. technikách - 3. ve spec. technikách s týmem MS v Argentině, 1. ve spec. tecgnikách - 2. ve spec. technikách s týmem - 1. v silovém přerážení s týmem ME v Itálii, 1. ve spec. technikách - 2. v sestavách MR.

Jaroslav Vaňásek
Šipky - SK Maxima Č. Krumlov, 39 let
Výsledky : 1. Evropský pohár družstev v Turecku, 1. ME dvojic v Brně, 1. MR družstev, 1. MR jednotlivců, 2. MR ve dvojicích, 4. ME jednotlivců v Rakousku.

Další informace :
Sportovní kluby v regionu Český Krumlov
Sportovní kluby ve městě Český Krumlov
Sportovní akce v regionu Český Krumlov

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 1999
Počet přístupů na tuto stránku od 1. března 1999 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung