Helena Braunová

Narozena 23. srpna 1943 u Kladna

Po studiu na střední škole krátký čas pracovala v kdysi největším podniku - spojených ocelárnách Poldi Kladno.

Hledala však něco jiného. A tak odešla na Šumavu, kde se v jednom zemědělském závodě seznámila se svým budoucím manželem. Tento muž pro ni hodně znamenal, protože ji ukázal cestu ke zcela jinému životu. Naučil ji poznávat tehdy tak krutou skutečnost i drsnou krajinu, kde zvítězí pouze ti, co si toto tvrdé dilema neuvědomují, anebo ti, kteří jsou silnější a tedy dravější.

Jelikož její manžel pocházel z Českého Krumlova, poznala také toto krásné městečko. Odstěhovala se sem a v jednom velmi starém domě se poprvé setkala s podivnými úkazy. Dům ji začal vyprávět. Zprvu tomu nerozuměla a moc se bála a přála si odtud odejít. Když se vdala za toho tajemného pána, postupně si toto městečko nad řekou oblíbila a nakonec se do celého okolí zamilovala. Zůstala. První její povídky jsou situovány na Šumavu a do českokrumlovského okolí.

V době minulé nesměla publikovat, protože tehdejší socialistické zřízení neznalo strašidla a znát je ani nechtělo. Musela čekat na první vydání své knížky o Českém Krumlově více než třicet let. Autorka Českokrumlovského tajemna však vyprávění svého manžela zaznamenávala dál.

Helena Braunová je autorkou knih :
Šumavské pověsti, Český Krumlov, 1991
Českokrumlovské tajemno, Kopp České Budějovice, 1997

Kontakt :
Helena Braunová
Latrán 67
381 01 Český Krumlov
tel.: 00420 337 2694
 

Seznam článků :
Pověsti a legendy města Český Krumlov
Adolf Träger
Pověsti a legendy o zámku Český Krumlov

 © Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 1999
Počet přístupů na tuto stránku od 10. září 1998 : TOPlist 0

English versionDeutsche fassung