KRÁLOVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL
KLÁŠTER ZLATÁ KORUNA
2. srpna - 9.října 2003
( 740LET OD ZALOŽENÍ )

Jedná se o 1. ročník Královského hudebního festivalu a současně připomenutí, již 740. výročí od založení (1263) kláštera králem Přemyslem Otakarem II. Festival probíhá od 2. srpna do 9.října 2003.

Program

Srpen:
Festival začíná v sobotu 2. srpna 2003 "letním nočním koncertem"
Ve 23.00 hodin v prostorách Křížové chodby vystoupí Vlachovo kvarteto Praha
(Jana Vlachová - 1.housle, Karel Stadtherr - 2.housle,Petr Verner - viola,Mikael Ericsson - violoncello), které patří k našim špičkovým komorním souborům.
Na programu bude W.A. Mozart - Smyčcový kvartet B dur "Lovecký", Leoš Janáček - Smyčcový kvartet č.1, A. Dvořák - Smyčcový kvartet F dur "Americký".

Druhý koncert v sobotu 9. srpna 2003 ve 23.00 hodin nese název "Italská noc".
V prostoru Rajského dvora (v případě nepříznivého počasí v koncertním sále v klášteře) zazpívají italské árie a písně sopranistka Iveta Teclová, tenorista Rinaldo Fornero (Itálie) za klavírního doprovodu Manuely Weiss (Německo).

V sobotu 16. srpna 2003 ve 21.00 hodin na klášterním nádvoří (při nepříznivém počasí v klášterním kostele) vystoupí orchestr Czech Moravian Virtuosi, který má za sebou již dvě zámořská turné po USA a zemích Střední a Jižní Ameriky.
Sólisté jsou Linda Leharová - housle, Martin Smýkal - viola. Dirigent- David Švec.
Program: J.D. Zelenka - Hipochondria, W.A. Mozart - Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr, J.Haydn - Symfonie č.44 e-moll "Smuteční".

V sobotu 23. srpna 2003 ve 21.00 soubor historických nástrojů Rožmberská kapela vystoupí v Rajském dvoře (v případě nepříznivého počasí v Křížové chodbě kláštera) s programem: "Renesanční hudba na panovnických dvorech".

V sobotu 30. srpna 2003 ve 21.00 v prostoru Rajského dvora (v případě nepříznivého počasí v koncertním sále v klášteře) bude koncertovat soubor Saxofonové kvarteto Bohemia.


Na srpnové koncety je jednotné vstupné 100,-Kč.
Předprodej v INFOCENTRU v Českém Krumlově a vždy 30 minut před začátkem koncertu.

Září:
V sobotu 6. září 2003 ve 21.00 (Křížová chodba)
Eva Čierna -Thornová - cembalový recitál (Křížová chodba)

V sobotu 13. září 2003 ve 21.00 (Křížová chodba) ČESKOMORAVSKÝ KOMORNÍ SOUBOR
(Andrea Pazderová - flétna, Romana Mazáková - hoboj, Linda Leharová - housle, Martin Smýkal - viola, Milan Kraus - violoncello)
Program: C. Ditters von Dittersdorf - Smyčcové trio, G. Telemann - Fantasie pro sólový hoboj, W.A.Mozart - Flétnový kvartet D dur, P. Vranický - Duet č.1 pro hoboj a violoncello, C.Debussy - Syrinx pro sólovou flétnu, B. Martinů - Duo pro housle a violu, F. Kramář - Hobojový kvartet č.1 C dur

Středa 17. září 2003 v 19.30 (Klášterní nádvoří/kostel) CZECH MORAVIAN VIRTUOSI
Program: F. Polarolli- Il colore fa la regina - předehra, A.Vivaldi - Pikolový koncert v transkribci pro vibrafon - sólo: Thorsten Gellings (Německo), J.S. Bach - Dvojkoncert d-moll pro hoboj, housle a orchestr, V. Dinescu - Koncert pro housle, hoboj, marimbafon a orchestr (premiéra) sólisté: Gabriela Plíšková - housle, Romana Mazáková - hoboj, Manuela Weiss (Německo) - dirigent.

Úterý 30.září 2003 v 19.30 (Klášterní kostel) G.F. HÄNDEL - MESIÁŠ (Oratorium)
FILHARMONICKÝ ORCHESTR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Pěvecký sbor: I MUSICI GIOVANI - Švýcarsko
Sólisté: Christine Esser-soprán, Karolína Berková-alt, Tino Brütsch-tenor, René Perler-bas Daniel Schmid (Švýcarsko) - dirigent

ZÁVĚREČNÝ KONCERT FESTIVALU
Čtvrtek 9. října 2003 v 19.30 (Klášterní kostel)
L.v. BEETHOVEN - MŠE C DUR, op.86 A. BRUCKNER - TE DEUM
FILHARMONICKÝ ORCHESTR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Cappella "Ars Musica" (Rakousko)
Kammerchor Albert Reiter (Rakousko)
Chrámový pěvecký sbor Velešín
Sólisté: Andrea Binder-soprán, Bettina Pichler-alt, Franz Hofstötter-tenro, Bernhard Schuh-bas, David Švec - dirigent

 


© Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 2003
Počet přístupů na tuto stránku od 29. července 2003 : TOPlist 0