Dvě expozice pod jednou střechou

Dvě nejúspěšnější přírodovědné expozice uplynulého roku se sešly pod jednou střechou a za jedno vstupné v Mincovně českokrumlovském zámku. Od 14.6. až do konce září je na druhém nádvoří denně od 9.00 do 18.00 k vidění výstava fotografií National Geographic spolu s pozoruhodnou expozicí Tajemná Indonésie.


"Tajemná Indonésie - Tamtamy času"

Na sklonku minulého roku vzbudila v Národním muzeu v Praze mimořádný ohlas výstava "Tajemná Indonésie - Tamtamy času".

Virtuální prohlídka
Tajemná Indonésie - Tamtamy času, foto a realizace : Lubor Mrázek

Poprvé se sešel autorský kolektiv složený ze symbolů moderního cestování, legendární dvojice Hanzelka - Zikmund, Dr. Stingl a "motor" týmu, cestovatel nové generace Rudolf Svaříček. Dosud nejbohatší sbírka exponátů, fotografií a dokumentů převážně z Nové Guineje v pravém slova smyslu a v nové síle ožije na českokrumlovském zámku exotickou faunou, brouky, motýly i plazy.

Návštěvníci výstavy se setkají s unikátní etnografickou kolekcí rituálních předmětů, totemů, válečných štítů, obřích masek, přírodních zbraní. Na visutém ratanovém mostě nad tropickou říčkou s vodopádem vychutnají iluzi indonéské džungle. Nahlédnou do "domácnosti" domorodých kmenů Korowai ve výjimečné stromové chýši nebo do obydlí kmene Dani s "vyuzenou mumií". Unikátní expozice je doplněna množstvím faktografického materiálu a velmi působivých až dva metry velkých fotografií.

Návštěvníci obou partnerských výstav mají šanci vyhrát letenky do Indonésie - vstupenky jsou slosovatelné.


"Stále je co objevovat"

Výstava fotografií pod tímto názvem se po Brně, Bratislavě a Praze, kde se stala nejnavštěvovanější fotografickou výstavou roku, rozloučí s českou scénou.

Kolekce špičkových fotografií velkého formátu představuje svět divoké přírody, exotických krajin i dramatických okamžiků viděných fotoaparáty ale především očima kmenových autorů společnosti NATIONAL GEOGRAPHIC. Fotografie jsou zvětšeny unikátní laserovou technologií, která zachovává nezvyklé bohatství barevných tonů a velikostí fotografií vtahuje diváka doslova do "děje".

Výstavu zastřešuje česká edice proslaveného magazínu NATIONAL GEOGRAPHIC, která přímo na výstavě nabídne s výhodným předplatným jedinečnou mapu historického Egypta.


Doprovodný program :

  • LACO DECZI - Oslava 65. narozenin (Pivovarský dvůr Eggenberg)
    29. 6. od 17:00 + PAPOUŠKOVO SIROTCI + ROMAN DRAGOUN
  • FESTIVAL REVIVAL (Centrum Dvorek)
    22. 8. PINK FLOYF, U2, JANIS JOPLIN
    23. 8. ROLLING STONES, AC/DC + překvapení TAMTAMY ČASU (Muzeum motorek)
  • 29. 8. DAN BÁRTA, ŽLUTÝ PES - koncert, TAMTAMY ČASU - křest knihy J. Hanzelka, M. Zikmund, M. Stingl, R. Švaříček. Vzpomínka na J. Hanzelku.
  • 30. 8. PEČENÍ TIBETSKÉHO JAKA, TUBABU - rytmy Afriky, HABI - exotické tanečnice, PUMPA - bigbítová legenda, módní přehlídka BUSHMEN, plivači ohňů, tanečnice s plameny, fakír - FUCKEER, AKVABELY, MAŽORETKY, OHŇOSTROJ, vodácká soutěž, bohatá tombola...


© Sdružení Oficiálního informačního systému Český Krumlov, 2003
Počet přístupů na tuto stránku od 23. července 2003 : TOPlist 0